Domáca pracovňa lacno - ide to vôbec? Verte, že áno

Premýšľate, že začnete pracovať z domu alebo už je to viac než jasné a chýba vám k šťastiu iba jediné, a to zariadiť domácu kanceláriu? Každé podnikanie zo začiatku niečo stojí. S tým sa nedá nič robiť. Tak či onak zariadiť domácu pracovňu vyjde v porovnaní s vybavovaním kancelárie mimo domova stále lacnejšie.

Čo všetko budete potrebovať?

Je celkom logické, že pre podnikanie z domova si budete musieť zaobstarať stolný počítač alebo notebook, tlačiareň a prípadne aj ďalšie vybavenie, podľa typu vykonávanej práce. Okrem toho však budete musieť nájsť doma miesto na vybudovanie pracovného kúta. Na kolenách notebook určite držať nebudete a mať počítať v kuchyni na stole by asi nebolo tiež práve najpríjemnejšie.

Pracovný kútik

Zo všetkého najdôležitejšie je samozrejme písací stôl a kancelárska stolička. Stôl nemusí byť úplne nový a kúpiť sa dá aj nejaký starší, vyslúžilý. Vždy si ho môžete „vytuniť“ podľa svojich predstáv. Nafarbiť, opatriť tapetou, novými úchytkami a pod. Avšak sedenie by malo byť kvalitné, ale to neznamená, že musí byť drahé. Dnes sa dá zaobstarať stolička k počítaču lacno. Okrem písacieho stola a stoličky budete potrebovať kvalitné osvetlenie, úložný priestor pre dokumenty, písacie potreby a prípadne stolček na tlačiareň. Suma sumárum vás taká domáca pracovňa nemusí stáť viac ako 3 tisíc korún.

Príjemné prostredie

Vedľa písacieho stola, kancelárske stoličky a lampičky je vhodné vybaviť kútik aj nejakou zeleňou a dekoráciou. Stačí kytička vo vázičke alebo kvetináči postavená na stole či poličke. Myslíme živú – nie umelú. Je dokázané, že rastliny majú na človeka pozitívny vplyv. Ak nie je starostlivosť o rastliny vaše hobby, skúste nejaký sukulent. Tie vydržia veľa. Aby sa vám dobre pracovalo, je nutné vytvoriť útulné prostredie. Nezabudnite na nástenku s plánovacou tabuľou a pokojne si tam zaveste aj obrázky.

Publikované: 04. 04. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Katka Strnadová