Ako vyčistiť fasádu ľahko a rýchlo?

Spomínate na dobu, kedy bola fasáda vášho domu úplne nová a žala obdivné pohľady od susedov i náhodných okoloidúcich? Nič netrvá večne a je otázkou času, kedy sa na povrchu fasády nahromadia atmosférické nečistoty alebo sa na nej rozrastie pleseň alebo iné mikroorganizmy. A nájdu sa aj ďalšie zdroje znečistenia, medzi ktoré patria graffiti. Nemusíte však smútiť – keď sa dá vrátiť pôvodný vzhľad starožitnostiam, prečo by to mal byť problém v prípade vášho domu? Neprestávajte čítať a dozviete sa, ako na to.

Čo obvykle hyzdia fasády?

K najčastejším zdrojom znečistenia patrí usadený prach a bahno, machy, lišajníky, plesne, farba zo spreja a stopy po liehových fixách.

Prečo čistenie neodkladať?

Samozrejme sa môžete s nepekným vzhľadom domu zmieriť a nájsť si dôvody, prečo sa do čistenia nepúšťať. Radšej si však vezmite k srdcu dôvody, prečo nie je dobré význam pravidelného čistenia fasády podceňovať: zvýšenie ceny nehnuteľnosti, zlepšenie izolačných vlastností fasády a vnútornej mikroklímy, spomalenie degradácie materiálov.

Možno to zvládnete sami

Ak použijete vhodne zvolené prostriedky a správnu techniku, potom bude vyčistenie fasády úplne bezproblémové. Lenže kde vziať špeciálne stroje, ktoré majú k dispozícii profesionálne firmy? V prípade vyššieho stupňa znečistenia je oveľa pohodlnejšie kontaktovať odborníkov. Ušetríte veľa času a predídete riziku, že vaša snaha príde nazmar. Profesionáli používajú efektívne metódy, ako je napríklad pieskovanie. Vyčistí takmer všetko a nezastaví ich ani graffiti. Obyčajné nečistoty môžete odstrániť vlastnými silami. Vystačíte si s demineralizovanou vodou a špeciálnou kefou (obstarajte si takú, ktorá je určená na čistenie typu vašej fasády a danému druhu nečistôt).

Publikované: 13. 07. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Katka Strnadová