Nábytok na mieru a zbytočnosť? Väčšinou naopak jediné správne riešenie!

Prečo si nechať vyrobiť nábytok podľa individuálnych požiadaviek, keď sú katalógy plné krásnych produktov vo všetkých možných designových aj rozmerových prevedeniach? Dôvodov sa nájde viac ako dosť. A hneď na úvod zdôrazňujeme, že zákazková výroba rozhodne nie je len pre rozmarných zákazníkov, ktorí nevedia, čo s peniazmi. Nábytok na mieru si naopak necháva vyrobiť stále viac ľudí, ktorí vyžadujú niečo, čo im katalógový sortiment nemôže ponúknuť.

Kto šetrí, väčšinou neušetrí

Katalógový nábytok je často veľmi lacný a pritom vyzerá dobre. Tak v čom je háčik? Rozhodne nechceme výrobcu hádzať do jedného vreca, pretože niektoré firmy skutočne vyrábajú dostatočne kvalitné výrobky, ale spravidla ide cena ruka v ruke s kvalitou. Ak sa rozhodnete na nábytku ušetriť, počítajte s tým, že nemusí dlho vydržať. Za čas budete nákupný proces absolvovať znova a vo finále neušetríte ani korunu. V prípade nábytku na mieru z renomovaného stolárstva počítajte s oveľa dlhšou životnosťou. Iste, je to predovšetkým o materiáli, ale práve ten si budete môcť vybrať podľa seba – bez akýchkoľvek zbytočných kompromisov.

Keď nie je miesta nazvyš

Ďalším dôvodom pre spoluprácu so šikovným stolárom je obmedzený priestor. Byty ani menšie rodinné domčeky nie sú nafukovacie a katalógový nábytok nedokáže využiť priestor tak efektívne ako nábytok navrhnutý s ohľadom na individuálne dispozície. Profesionálni stolári zdôrazňujú, že vedia vyrobiť aj nábytok pre veľmi atypické interiéry. Zákutia a stiesnené priestory nie sú pre stolárov problémom, ale skôr výzvou. Inú možnosť než opýtať stolárov často nemajú ani handicapované osoby. Ľudia s postihnutím a pohybovým obmedzením vyžadujú od nábytku vlastnosti a rozmery, ktoré sa im od sériovo vyrábaných produktov nedostáva.

Publikované: 13. 07. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Katka Strnadová