Čím sa vyznačujú kvalitné granule pre mačky?

Či už vo vašej domácnosti máte psa, alebo mačku, je potrebné im zaistiť kvalitné stravovanie, v našom prípade v podobe granúl, rôznych vrecúšok či pamlskov. V granuliach sa môže nachádzať nespočet alergénov či iných chemických prvkov len, aby výrobca ušetril, a preto by ste mali uprieť svoju pozornosť práve na zloženie týchto produktov. V tomto článku vám poradíme, ako spoznať tie správne a kvalitné granule pre mačky.

Čo mačka skutočne potrebuje?

Mačka je čistý mäsožravec, nie všežravec, a práve od toho by sa mal odvíjať ich jedálniček. A predovšetkým ide o prirodzeného lovca. Dostatočné množstvo bielkovín je teda to, čo mačky preferujú a potrebujú. Treba podotknúť, že samozrejme vitamíny a minerály hrajú svoju úlohu v stravovaní. Avšak ak vášmu štvornohému maznáčikovi budete nakupovať nekvalitné granule, nielenže mu produkt neposkytne potrebné živiny, ale dokonca mu môže uškodiť. Ako teda vybrať skutočne kvalitné granule? Tip: Kvalitné krmivo pre mačky nájdete napríklad v eshope ZOOhit. Čo si o predajcovi myslí Radek z Ecoblogu? To vám prezradí táto Zoohit recenzia. Autor recenzie Radek má s nákupom na zoohit skúsenosť, z ktorej môžete čerpať aj vy.

Aké živiny nesmú v krmive chýbať?

Vyhľadávajte v zložení konkrétny typ mäsa. Pretože pokiaľ predajca neuvádza na obale jednotlivé druhy mäsa, ako sú hydina, morka alebo hovädzie mäso, jedná sa o nekvalitné zvyšky mäsa, ktoré vašej mačke zaručene prospievať nebudú. Aby mačka bola úplne zdravá, tak musí byť zaradená do jej jedálnička esenciálna aminokyselina, čo je Taurín. Kvalitné krmivo musí obsahovať všetky potrebné vitamíny a minerály, ďalej nenasýtené mastné kyseliny a enzýmy. Zaistite mačke aj dostatočný príjem tukov, tie sú pre jej zdravie tiež veľmi potrebné, ako vyššie spomínané živiny.

Kvalitné granule spoznáte

Výrobca uvádza druh mäsa, ktorý sa v granuliach vyskytuje. Mäso je na obale zapísané ako prvé. Tiež sa musíte dočítať, v akom množstve sa vo výrobku nachádza. Ak vás zaujíma, či výrobca urobil granule naozaj kvalitné, hľadajte v zložení omega3 a omega6 mastné kyseliny, tie sú pre zdravie mačky zásadné.

Publikované: 28. 08. 2022

Kategória: Tipy a rady

Autor: Katka Strnadová