Tipy, ako platiť menej za jedlo

Ako poznám, že som závislý od nakupovania? Neustále nutkanie vyrážať do obchodu prichádza znova a znova. Človek závislý od nakupovania často kupuje veci, ktoré vlastne vôbec nepotrebuje, alebo utratí viac peňazí, než by si mohol dovoliť. Tejto závislosti sa hovorí shopaholizmus. Hľadáte spôsob, ako byť na nákupoch menej závislý? Samozrejme každý nevlastní farmu či statok, aby do obchodu nemusel vôbec, a preto sme si pre vás pripravili zopár rád a tipov, ako byť menej závislý od nákupov.

Nebojte sa pečenia

Nebaví vás každý deň behať do supermarketu pre čerstvé pečivo? Naučte sa piecť, nie je to také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je to podobné ako s varením – ak si spočítate celkovú cenu surovín potrebných na pečenie, vyjde vás to o niečo lepšie, než by ste zaobstarali už hotový produkt. Tiež môžete zaobstarať napríklad domácu pekáreň, ktorá miesenie cesta hravo zvládne za vás. Záleží len na vás, či chlieb upečiete z kvásku alebo ďalších namiešaných zmesí. Na internete nájdete nespočetné množstvo návodov, stačí zvoliť správnu frázu, ako napríklad „návod na pečenie chleba“. Tip: Domácu pekáreň ako aj mnohé ďalšie potreby na pečenie a praktických pomocníkov do domácnosti zoženiete v eshope 4home. Táto 4home recenzia na Ecoblogu vám prezradí viac. Autor recenzie Radek má s nákupom na 4home skúsenosť, z ktorej môžete čerpať aj vy.

Ako ušetriť za ovocie a zeleninu

Pokiaľ si potrpíte na čerstvé ovocie a zeleninu, tak prírodné produkty nakupujte iba v takom množstve, aké stihnete skonzumovať. Nie je žiadnym tajomstvom, že ovocie a zelenina nemá príliš dlhú trvanlivosť, navyše nesprávnym skladovaním sa potraviny môžu kaziť rýchlejšie.

Balená voda je zbytočná drahá

Minerálky v plastových fľašiach síce majú dlhšiu trvanlivosť, avšak pokiaľ si urobíte zásoby, zbytočne budú zaberať miesto vo vašej domácnosti. Navyše na nich môžete skvele ušetriť. Čo tak využiť zdroj pitnej vody, ktorú máte doma? Áno, máme na mysli vodovodný kohútik. Voda z kohútika často môže obsahovať nežiaduce baktérie, a preto skúste využiť filtračnú kanvicu, ktorá pitnú vodu skvele prefiltruje.

Publikované: 27. 08. 2022

Kategória: Tipy a rady

Autor: Katka Strnadová