Milujete praktickú eleganciu? Vyriešte tienenie rímskymi roletami

Patríte medzi priaznivcov praktickej elegancie? Máte radi, keď sú veci nielen praktické, ale zároveň dobre vyzerajú? Potom vás pri zariaďovaní novej domácnosti alebo rekonštrukcie tej existujúcej bezpochyby zaujmú rímske rolety. Tie chránia naše súkromie, komfort a pohodu nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj zvedavými susedmi a stalkermi z ulice. V duchu praktickej elegancie sú navyše k dostaniu v dizajnoch rozmanitých vzorov aj farieb. V čom spočíva „gró“ ich úspechu?

Praktickosť rolety a elegancia záclony

Moderné rímske rolety predstavujú vhodné riešenie vnútorného zakrytia okien pre všetkých, ktorí by radi skĺbili dohromady praktickosť rolety a eleganciu záclony, eventuálne závesu. V pracovni, v spálni, obývačke aj inej miestnosti oceníte spôsob fungovania ich navíjania. Látka sa v prípade rímskych roliet skladá do pravidelných, úhľadných skladov, oproti klasickému navíjaniu. Rolety tak vyzerajú esteticky na výbornú a dotvárajú príjemnú atmosféru domova v každej polohe. Samozrejme za predpokladu, že ich dizajn prispôsobíte tak, aby ladil s nábytkom, kobercami, maľbou či tapetami a zvyšnými dekoráciami v miestnosti.

Ovládanie rímskych roliet

Rímske rolety sú veľmi praktické, ale aj esteticky premyslené čo do ovládania. To môže byť:
  • šnúrkové,
  • retiazkové,
  • elektrické.
Naozajstný luxus predstavuje elektrické ovládanie, ale skvelý efekt je možné dosiahnuť aj v prípade povrázkového alebo retiazkového ovládania. Povrázky aj retiazky sú totiž dostupné v širokom spektre farebných variantov a taktiež v ich prípade nie je prispôsobenie celkovému duchu interiéru najmenší problém.

Starý dom, novostavba aj atypické tvary okien

Ďalšou výhodou rímskych roliet je ich univerzálnosť. Pri výbere vhodnej varianty, s ktorou vám na požiadanie pomôže špecializovaná firma zaoberajúca sa predajom, montážou i servisom tieniacej techniky, je možné nájsť vhodné riešenia pre:
  • staré domy,
  • novostavby,
  • atypické budovy.
Nehľadiac na to, že rímske rolety je možné nainštalovať ako na „klasické“ okná štvorcového či obdĺžnikového tvaru, tak aj dokonca na kruhové okná. Skrátka a dobre - praktická elegancia v pravom slova zmysle! Dopytujte ich u špecializovaného predajcu tienenia.

Publikované: 04. 04. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Katka Strnadová